Aktualności

Polska: Zmiany w DVB-T2

  • 08.01.2023

We wtorek, 3 stycznia wyłączono przekaz kanału TVP 4K który był nadawany w ramach multipleksu szóstego. W jego miejsce uruchomiono przekazy kanałów TVP Kobieta oraz TVP Kultura. Kanały te docelowo mają zostać wyłączone z multipleksu ósmego.Na zwolnione miejsca w MUX-8 zostanie wkrótce rozpisany konkurs przez KRRiT.MUX-6 w naszym regionie nadawany jest na kanale 24 z czterech nadajników.

17.01: TVP Kultura, TVP Kobieta oraz kanały hybrydowe TVP nie są już dostępne w ramach MUX-8. Jedynym kanałem hybrydowym jaki jest dostępny w ramach MUX-8 jest UA Perszyj.

26.01: Do MUX-6 dołączono Alfa TVP oraz Belsat TV.

06.02: Od 1.02 MUX-6 przestał być multipleksem testowym. Wraz ze zmianą statusu na stały, zmieniono nazwy programów oraz przypisane numery LCN. Uruchomiono także w całej Polsce 13 nowych nadajników, w tym w naszym regionie emisję z obiektu Tarnobrzeg/Machów.

pozostałe newsy

POLSKA: TVP 4K W MUX-6

W piątek, 18 listopada dokonano zmian z multipleksie szóstym który należy do TVP. Usunięto kanały TVP1 HD, TVP2 HD i TVP Info HD. W ich miejscu pojawił się kanał TVP 4K. Ma to związek z Mistrzostwami Świata w piłce nożnej które odbywają się w Katarze.

Przemyśl: Gorąca podmiana w eterze [AKT].

Ostatnie dni przyniosły ciekawe roszady w przemyskim eterze. W środę wyłączony został nadajnik Polskiego Radia dla Ukrainy. Emisja nie była już prowadzona od