Aktualności

Przemyśl: Gorąca podmiana w eterze. [AKT]

  • 29.10.2022

Ostatnie dni przyniosły ciekawe roszady w przemyskim eterze. W środę wyłączony został nadajnik Polskiego Radia dla Ukrainy. Emisja nie była już prowadzona od wtorkowego popołudnia. Emitowano jedynie nośną i RDS. Emisja była prowadzona z obiektu na Tatarskiej Górze na częstotliwości 98,6 z mocą 500 W kierunkowo.

Kolejną zmianą jest także uruchomienie nowej emisji okazjonalnej. Od piątku, od godziny 18:00 emisję rozpoczęło HOT FM. Nazwa nawiązuje do nieistniejącego już Radia HOT które nadawało swój program na częstotliwości 90,3. Tym razem emisja prowadzona jest na częstotliwości 94,7 z mocą 2W ERP. Emisja potrwa do niedzieli do godziny 22:10. Jest ona prowadzona w ramach pozwolenia okazjonalnego wydanego przez UKE.

Zgodnie z planem HOT FM zakończyło nadawanie 30.10 o 22:10. Na częstotliwość 98,6 wrócił także program Polskiego Radia dla Ukrainy.

pozostałe newsy

POLSKA: ZMIANY W MULTIPLEKSIE TVP

Niemała niespodzianka spotkała widzów w poniedziałek. W ramach multipleksu testowego DVB-T2 od TVP pojawił się nowy kanał. Tym razem jest on w języku angielskim. Konkretnie mowa o kanale TVP World.

POLSKA: ZMIANY W MULTIPLEKSACH MUX-8 ORAZ TESTOWYM DVB-T2 TVP

W ciągu ostatnich kilku dni zmienił się skład multipleksu ósmego oraz testowego multipleksu DVB-T2 TVP. W ramach multipleksu ósmego nie jest już emitowany kanał TVP ABC. Była to kopia kanału który jest dostępny w ramach multipleksu pierwszego nadawanego w standardzie DVB-T2/HEVC.